7. Naujų teptukų pridėjimas

[Pastaba] Pastaba

There is a quick method to add a new brush: Skyrius 9.2, „Greitas teptuko sukūrimas“.

Norėdami pridėti naują teptuką, po to kai jį sukūrėte arba atsisiuntėte, jį reikės išsaugoti formatu, kurį gali naudoti GIMP. Teptuko failą reikia padėti programos GIMP teptukų paieškos kelyje, kad kad GIMP galėtų jį indeksuoti ir rodyti teptukų dialoge. Galite paspausti mygtuką Atnaujinti, kuris iš naujo indeksuoja teptukų aplanką. Teptukams GIMP naudoja tris failų formatus:

GBR

Formatas .gbr („gimp brush“) naudojamas paprastiems ir spalvotiems teptukams. Į GIMP teptukus galite konvertuoti daug kitų tipų paveikslėlių, tame tarpe ir kitų programų naudojamus teptukus, atverdami juos programoje GIMP ir išsaugodami į failus su plėtiniu .gbr. Bus atvertas dailogo langas, kuriame galite nurodyti numatytąjį teptuko intervalą. Išsamesnį GBR failo formato aprašymą galite rasti GIMP pradinio kodo distributyvo aplanke devel-docs, faile gbr.txt.

Pav. 7.17.  Save a .gbr brush

Save a .gbr brush

GIH

Formatas .gih („gimp image hose“) naudojamas animuotiems teptukams. Šie teptukai sudaromi iš paveikslėlių, kuriuose yra keli sluoksniai: kiekviename sluoksnyje turi būti kelios teptuko formos, išdėstytos tinklelyje. Išsaugojus paveikslėlį kaip .gih failą, bus atvertas dialogas, leidžiantis aprašyti teptuko formatą. Daugiau informacijos apie dialogą galite rasti sekcijoje GIH dialogo langas. GIH formatas yra gan sudėtingas: visą jo aprašymą galite rasti GIMP pradinio kodo distribucijos aplanke devel-docs, faile gih.txt.

VBR

Formatas .vbr yra naudojamas parametriniams teptukams, t. y., teptukams, sukurtiems teptukų rengykle. Iš tikrųjų nėra jokio kito būdo gauti šio formato failus.

MYB

The .myb format is used for MyPaint brushes. Please refer to Skyrius 3.8, „MyPaint Brush“ for more information.

Kad teptukas būtų prieinamas, padėkite jį viename iš GIMP teptukų paieškos kelyje esančių aplankų. Pagal numatytuosius parametrus, teptuko paieškos kelyje yra 2 aplankai: sistemos brushes aplankas, kurio naudoti ar keisti neturėtumėte, ir jūsų asmeniniame GIMP aplanke esantis brushes aplankas. Nustatymų dialoge esančiame puslapyje Teptukų aplankai galite pridėti paieškos kelyje naujus aplankus. Bet koks teptųkų paieškos kelyje esančiame aplanke padėtas teptukas kitą kartą paleidus programą GIMP bus rodomas Teptukų dialoge, arba kai Teptukų dialoge spustelėsite mygtuką Atnaujinti.

[Pastaba] Pastaba

Kai naudodamiesi Teptukų rengykle sukuriate naują parametrinį teptuką, jis automatiškai išsaugomas jūsų asmeniniame brushes aplanke.

Yra ne viena žiniatinklio svetainė, iš kur galite atsisiųsti GIMP teptukus. Užuot pateikę nuorodų, kurios greitai gali būti pasenę, sąrašą, mes jums patariame savo mėgstamiausioje paieškos svetainėje įvesite GIMP brushes. Taip pat yra daug kitų piešimo programų teptukų. Kai kuriuos galima lengvai konvertuoti į GIMP teptukus, kai kuriems reikia specialių konvertavimo įrankių, o kai kurių neįmanoma konvertuoti visai. Į pastarąją kategoriją patenka dauguma įmantrių procedūrinių teptukų. Jeigu norite žinoti, paieškokite žiniatinklyje, o jeigu nieko nerandate, paklauskite specialisto.