2.3. Šriftų problemos

Pranešimų apie GIMP 2 klaidas, susijusių su šriftais tikriausiai buvo daugiau nei dėl bet kurios kitos priežasties, nors paskutiniuose leidimuose jų žymiai sumažėjo. Daugeliu atvejų jos kildavo dėl programai Fontconfig problemų sukeliančių neteisingai suformuoti šriftų failų. Jeigu paleidus programą GIMP ji nulūžta skenuodama jūsų šriftų aplankus, geriausia yra atnaujinti Fontconfig iki naujesnės už 2.2.0 versijos. Laikinas būdas to išvengti yra paleisti programą GIMP nurodant komandų eilutėje parinktį --no-fonts, tačiau tada negalėsite naudoti teksto įrankio.

Another known problem is that Pango 1.2 cannot load fonts that don't provide a Unicode character mapping. (Pango is the text layout library used by GIMP.) A lot of symbol fonts fall into this category. On some systems, using such a font can cause GIMP to crash. Updating to Pango 1.4 will fix this problem and makes symbol fonts available in GIMP.

Dažnai kyla neaiškumų Windows sistemoje, kai GIMP aptinka netinkamai suformuotą šrifto failą ir parodo pranešimą apie klaidą: tam iškeliamas konsolės langas, kad galėtumėte matyti tą pranešimą. Neužverkite šio konsolės lango. Jis yra nekenksmingas, o jį užvėrus, programa GIMP bus išjungta. Taip atsitikus naudotojams dažnai atrodo, kad GIMP nulūžo. Ne, taip nėra: užvėrus konsolės langą Windows išjungia GIMP. Deja, ši erzinanti situacija kyla dėl sąveikos tarp Windows ir bibliotekų, su kuriomis yra susieta programa GIMP: programoje GIMP šios problemos išspręsti negalima. Jei taip atsitinka, jums tereikia sumažinti konsolės langą ir jo nepaisyti.