8.17. Баланс білого

Команда Баланс білого автоматично коригує кольори активного шару шляхом розтягування окремо червоного, зеленого і синього каналів. Для цього програма відкидає ті кольори пікселів з обох боків гістограм червоного, зеленого і синього кольорів, які використано не більше, ніж для 0,05% пікселів зображення, і максимально розтягує решту діапазону кольорів. У результаті кольори пікселів, які є дуже рідкісними, на зовнішніх краях гістограм (ймовірно, пил та інші дефекти) не впливатимуть негативно на максимальні і мінімальні значення, які використано для розтягування гістограм, на відміну від команди Розтягнути контрастність. Втім, подібно до команди «Розтягнути контрастність», застосування може призвести до зсуву відтінків на зображенні-результаті.

Ця дія удосконалює зображення із бідним білим або чорним кольором. Оскільки у результаті буде створено пікселі абсолютно білого і чорного кольорів, дія може бути корисною, наприклад, для редагування фотографій.

[Примітка] Примітка

Ця команда працює лише для зображень RGB. Якщо зображення є зображенням у відтінках сірого кольору або зображенням із індексованими кольорами, цей пункт меню буде вимкнено.

8.17.1. Активація команди

  • Отримати доступ до цієї команди можна з панелі меню зображення, пункт КолірАвтоматичноБаланс білого.

8.17.2. Приклад «Баланс білого»

Рисунок 16.180. Початкове зображення

Початкове зображення

Активний шар і його гістограми червоного, зеленого і синього кольорів до застосування «Баланс білого».


Рисунок 16.181. Зображення після застосування команди

Зображення після застосування команди

Активний шар і його гістограми червоного, зеленого і синього кольорів після застосування «Баланс білого». Блідо-білі області на зображенні стали абсолютно білими.

Розтягування гістограми створює проміжки між стовпчиками пікселів, надаючи гістограмі смугастого вигляду.